Menu Zamknij

TAPICERKA SKÓRZANA – czyszczenie, zabezpieczenie, renowacja

Czyszczenie

Tapicerka skórzana, aby była utrzymana w jak najlepszym stanie, musi być regularnie czyszczona. Zabrudzona tapicerka, poza widocznymi ciemniejszymi śladami w wypadku jasnych tapicerek, jest przede wszystkim świecąca, śliska i sztywna. Na tej podstawie można przede wszystkim ocenić wizualnie czy czarna tapicerka jest brudna. Użytkowanie brudnej tapicerki prowadzi do jej znacznie szybszego starzenia się. Zabrudzona, sztywna skóra znacznie szybciej zaczyna pękać, marszczyć się i wycierać.

Bezpieczne czyszczenie tapicerki skórzanej, aby nie powodowało wysuszenia materiału, ani przebarwień lub innych chemicznych uszkodzeń, musi odbywać się z użyciem profesjonalnych środków. Używamy preparatów delikatnych dla skór (które dodatkowo mają właściwości odżywiające), a bezwzględnych dla zabrudzeń. Dzięki temu możemy mieć pewność, że tapicerka zostanie w pełni wyczyszczona, a także nie będzie narażona na żadne negatywne działanie, jak np. uszkodzenie wykończenia, jak dzieje się to, gdy używane są zasadowe środki czyszczące. Również akcesoria jak ręczniki, szczotki i pędzelki używane do czyszczenia są selekcjonowane.

Czyszczenie tapicerki skórzanej od 300zł za komplet, z detailingiem wnętrza (odkurzanie, czyszczenie plastików wewnętrznych, detali, dywaników) w cenie.

 

Zabezpieczenie

Czysta tapicerka skórzana powinna zostać zabezpieczona przed wchłanianiem zabrudzeń wewnątrz struktury, powstawaniem plam i zacieków, przenikaniem barwnika z odzieży, jak np. dżinsy.

Oferujemy 3 rodzaje zabezpieczenia:

Podstawowe zabezpieczenie środkiem Gyeon Leather Coat. Stanowi barierę dla rozlanych płynów i powstawania plam.

Aplikacja od 100zł.

Antybakteryjne zabezpieczenie tapicerki skórzanej Gtechniq Leather Guard o trwałości do kolejnego okresowego czyszczenia co ok. 6 miesięcy. Środek chroni skóry przed rozlanymi płynami, tłustymi plamami, wchłanianiem barwnika z odzieży, a także stanowi dodatkową warstwę zabezpieczającą przed wycieraniem wykończenia tapicerki. Posiada właściwości hamujące rozwój bakterii na zabezpieczonej powierzchni. Pozostawia fabryczne, matowe wykończenie.

Aplikacja w cenie od 150zł.

Gyeon leather Shield

Zaawansowane, trwalsze i jeszcze skuteczniejsze kwarcowe zabezpieczenie powłoką Gyeon Leather Shield na 12-18 miesięcy, która nie wymaga ponownej aplikacji przy kolejnej kosmetyce w tym okresie. Jest najskuteczniejszą na rynku ochroną przed wycieraniem się wykończenia tapicerki. Stanowi barierę dla rozlanych płynów, transferu barwnika z odzieży i wchłanianiem go wgłąb tapicerki. Szczególnie polecamy do aut nowych. Pozostawia fabryczne, matowe wykończenie.

Aplikacja w cenie od 250zł.

Renowacja tapicerki skórzanej

Zajmujemy się również renowacją miejscowych uszkodzeń tapicerki skórzanej w postaci wytarć. Farbujemy uszkodzone elementy profesjonalnymi farbami do skór, dobranymi pod kolor danej tapicerki. Farbowane elementy są następnie wykańczane warstwą bezbarwną oraz zabezpieczane powłoką polimerową. Od 50zł za element (np. boczek siedziska).


Zabezpieczenie antystatyczne elementów wykończenia wnętrza

Pozostałe elementy wnętrz z ekoskóry / winylu, plastików zabezpieczamy antystatycznym środkiem antybakteryjnym Gtechniq Matte Dash AB o fabrycznym matowym i przede wszystkim (w odróżnieniu od większości używanych na rynku środków) nietłustym w dotyku wykończeniu. Od 50zł / komplet wnętrza.

Chat