Menu Zamknij

KOREKTA LAKIERU

Korekta lakieru, inaczej renowacja lakieru lub potocznie “polerowanie” lakieru. Może składać się z jednego lub większej ilości etapów, w zależności od rodzaju i stanu lakieru oraz pożądanego efektu. Polega na mechanicznym usunięciu bezpiecznej warstwy lakieru bezbarwnego, zazwyczaj do kilku mikronów. Pozwala usunąć defekty lakieru powstałe w wyniku niewłaściwego mycia i użytkowaniu auta, czy np. śladów po niewykończonej pracy lakiernika.

Pracujemy wyłącznie na najnowocześniejszych maszynach włoskiej marki RUPES z najwyższej światowej półki oraz w świetle inspekcyjnym duńskiej marki SCANGRIP.

Lakier przed każdą korektą jest poddawany pomiarowi grubości z dokładnością co do mikrona.

Jednoetapowa korekta

Podstawowa korekta lakieru systemem RUPES UHS, w jednym etapie usuwająca mniejsze zarysowania, przy zachowaniu wzorowego wykończenia lakieru. Pozwala usunąć mechanicznie drobne zarysowania, mikrorysy, lekkie zmatowienia i wżery np. z kamienia. Przywraca lakierowi połysk i głębię koloru, nadaje śliskości. Pozwala odświeżyć niezabezpieczony wcześniej lakier z oksydacji.

W wypadku nowych aut z drobnymi zarysowaniami jednoetapowa korekta może być wystarczająca do usunięcia wszystkich defektów.

Jednoetapową korektę polecamy szczególnie jako przygotowanie auta do sprzedaży, aby podnieść jego wartość, dzięki poprawie stanu wizualnego.

Koszt: od 400zł do 800zł

Wieloetapowa korekta

Zaawansowana korekta lakieru systemem RUPES – z użyciem maszyn, padów i past włoskiej firmy RUPES. Składa się z oddzielnych etapów: usuwania zarysowań oraz wykończenia lakieru (po niedoskonałym wykończeniu po pierwszym etapie), z ewentualnymi etapami pośrednimi. Pozwala doprowadzić lakier do stanu możliwie najbliższego fabrycznemu. Polega na usunięciu wszystkich bezpiecznych do usunięcia zarysowań, zmatowień, wżerów w lakierze bezbarwnym. Dzięki niej możemy osiągnąć maksymalny połysk, głębię i śliskość lakieru.

Wieloetapowa korekta lakieru to najlepszy wybór po zakupie używanego auta, którego wygląd chcielibyśmy poprawić.

Koszt: od 800zł do 1500zł

 

Chat